menusearch
ranjbarvahed.ir

اغلان تپه نماد خوش فرهنگ ایرانی

header
۱۴۰۰/۱۱/۲۷ چهارشنبه
(10)
(0)

اغلان تپه نماد خوش فرهنگ ایرانی

اغلان تپه نماد خوش فرهنگ ایرانی

اغلان تپه را بهتر بشناسیم


روستایی که طبق آمار سرشماری سال 1395 نزدیک به 2100 نفر، از توابع بخش رامجین در شهرستان چهارباغ در استان البرز است
این روستا جزو یکی از خوش آب و هوا ترین مناطق چهارباغ و ساوجبلاغ است
اغلان تپه تا قبل از شهرستان شدن چهارباغ، از توابع ساوجبلاغ به حساب می‌آمد .
با توجه به وجود چند امتیاز ویژه در این روستا، آمار گردشگری و سیاحت در منطقه بالا رفته است. یکی از این امتیازات نزدیکی به کرج، تهران، هشتگرد و قزوین است.
اغلان تپه گذری از جاده زیبای سهیلیه دارد که در این جاده ویژه با درختانی تنومد، رشید و چند ساله، باعث میشود هیچ گاه گذر زمان را متوجه نشوید.


در این منطقه ویژه، که منابع بالای آبی را در چهارباغ دارد باعث شده تا به دلیل حاصل خیز بودن و رونق کشت انواع گل و گیاه باغداری و کشاورزی، همیشه نگاه ویژه کشاورزان و عاشقان این صنعت باشد.
روستای زیبای اغلان تپه تاریخ را نیز در خود دارد و در سال 1382 تپه تاریخی آن به عنوان یکی از آثار ملی ثبت شد. که ما نیز توصیه داریم به مانند بسیاری از گردشگران و علاقه مندان به تاریخ از این تپه بازدیدی داشته باشید.


مسجد امام سجاد نیز از مساجد تاریخی و قدیمی این روستا است که هم اکنون نیز اهالی برای برگزاری نماز و مناسبت ها در آن حضور می‌یابند و هر هفته مجمع الذاکرین برگزار می‌شود.

اغلان تپه نیز تحت پوشش مرکز درمانی است و در منطقه دارای بیشترین شهید دفاع مقدس است
از موقعیت جغرافیایی خوب اغلان تپه که به دلیل آسفالت بودن جاده، دسترسی راحتی به روستاها و شهرک های اطراف به شما می‌دهد و از شمال: با سرخاب، سعید آباد و نوکند، از جنوب: با رمنده، جعفر آباد و ماهدشت، از شرق: با سنقرآباد، ملک آباد و سلطان آباد،از غرب: با زکی آباد، اقبالیه و کوروش، نمی‌توان به سادگی گذشت.
کلینیک ساختمانی رنجبر واحد که با مدیریت ناصر رنجبرواحد، از ابتدا آغاز و هم اکنون مدیریت می‌شود، یکی از نمادهای کارآفرینی و موفق کشور در صعنت تولید در این روستا تاریخی گردشگری است.
مجموعه رنجبرواحد در بخش های تولید انواع قطعات بتنی، کفپوش ها، جداول، دیوار پوش، تیرچه و... با اشتغالزایی بیش از 60 نفر بصورت مستقیم، فعال است.


مجموعه رنجبرواحد در اقدامی خود جوش اعلام کرده اگر فردی یا خانواده ای در نظر داشت تا از این روستا بازدید نماید، بصورت کاملا رایگان کل منطقه را به آنان بازدید خواهد داد تا افتخار حضور بسیار از هم میهنان را فراهم آورد
پس با این وجود ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا روزهایی را در این روستای زیبا بگذرانید و از فضاهای دلنشین، تاریخی، کشاورزی و کارآفرینی بازدید نمایید.
اغلان تپه
نماد خوش فرهنگ ایرانی

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
 search

شبکه های اجتماعی

telegramaparatinstagram